400
842132

RÖKELSEKAR MED STÄLL, brons. Sen Ming-tidig Qingdynasti, 16/1700-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Rökelsekaret med Xuandes sex karaktärers märke, ställ med tre fötter med scroll-dekor, höjd med ställ 9,5 cm. Vikt 1794 gram.

Slitage, repor, säkerhetsmärkning.