439
858447

KINESISK KONSTNÄR, olja på duk. Qingdynastin, 1800-talets första hälft.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Damer i en palatsträdgård med terrasser och rosplanteringar. Mått duk 45,5x60 cm, med ram 53,5x68 cm.

Skador och lagningar.