63
838561

BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Fodral av svärtat trä med applicerad mässingsdekor i rokoko. Ur med olika rörliga figurer samt vit emaljerad urtavla. Bredd 55, höjd 94 cm.

Senare krön. Skador. Nyckel saknas.