86
808269

Joachim Friedrick Kachel, (verksam i Dorpat 1717-), bägare med lock, silver.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, raka sidor, på slät fotring, locket drivet i avsattser, med svarvad knopp. Stämplar även på locket. Höjd 17 cm, vikt 290 gram.

läs mer