124
891900

SWEDISH GRACE, spegel, Herman Bergmans Gjuteri, Stockholm 1920-30-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Vitmetall, rundat krön, nederdel med blått glas. Signerad Herman Bergman fud, 74 x 32,3 cm.

Spegelglaset med skador i kanterna, folieringen med skada.