883099

134. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, taburett, furu, Nordiska Kompaniet, sannolikt 1930-tal.

Längd 59,5 cm, bredd 36 cm, höjd ca 36 cm.

Slitage, torrsprickor.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 2 081 - 2 601 EUR
Klubbat pris
65 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto