vas, ariel, "Ansikten", Orrefors 1987.
Dekor av ansikten i gulgrönt, signerad Orrefors 957715 Ingeborg Lundin Ariel Gallery 6-87. Höjd 17, diameter 13,7 cm.
Repor undertill, några smärre repor på livet.