13
853134

Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 390 - 1 850 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Ingeborg Lundin
(Sverige, 1921-1992)

vas, ariel "Ansikten", Orrefors 1974.

Ansikten mot grönt glas, signerad ORREFORS Ariel Nr 509-E4 Ingeborg Lundin. Höjd 19,5 cm

Några smärre repor.