14
858032

Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 350 - 1 620 EUR
1 420 - 1 710 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ingeborg Lundin
(Sverige, 1921-1992)

vas, ariel, "Ansikten", Orrefors 1987.

Dekor av ansikten i gulgrönt, signerad Orrefors 957715 Ingeborg Lundin Ariel Gallery 6-87. Höjd 17, diameter 13,7 cm.

Repor undertill, några smärre repor på livet.