893057

160. HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, mässing, Markaryd 1960-70-tal, modell T 363/12.

Tolv ljuspunker, upphängningsanordning, guldlackerade raster av plast och upphängningsanordning. Etikettmärkt, mått 104 x 75 cm, total höjd 103 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 2 081 - 2 601 EUR
Klubbat pris
26 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto