893057

160. HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, mässing, Markaryd 1960-70-tal, modell T 363/12.

Tolv ljuspunker, upphängningsanordning, guldlackerade raster av plast och upphängningsanordning. Etikettmärkt, mått 104 x 75 cm, total höjd 103 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 081 - 2 601 EUR
Klubbat pris
26 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto