18
895597
Vicke Lindstrand
(1904-1983)

vas, Kosta 1950-tal.

Fyrsidig, blått och brunt underfång med geometrisk dekor, signerad LINDSTRAND KOSTA U.1083 Höjd 18,5 cm.

Liten ojämnhet vid mynningen.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

832 - 1 041 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Tilläggslista

A tiny polished spot at the rim.

Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31