895597

18. VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta 1950-tal.

Fyrsidig, blått och brunt underfång med geometrisk dekor, signerad LINDSTRAND KOSTA U.1083 Höjd 18,5 cm.

Liten ojämnhet vid mynningen.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 832 - 1 041 EUR
Klubbat pris
14 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

A tiny polished spot at the rim.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto