895597

18. VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta 1950-tal.

Fyrsidig, blått och brunt underfång med geometrisk dekor, signerad LINDSTRAND KOSTA U.1083 Höjd 18,5 cm.

Liten ojämnhet vid mynningen.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 832 - 1 041 EUR
Klubbat pris
14 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto