900985

194. CHARLES & RAY EAMES, fåtölj med ottoman "Lounge chair", Herman Miller, USA.

Palisander och svart läder, etikettmärkt Herman Miller.

Smärre slitage, några små fanerbortfall längs kanterna.

Följerätt
Nej
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK / 3 642 - 4 162 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK