900985

194. CHARLES & RAY EAMES, fåtölj med ottoman "Lounge chair", Herman Miller, USA.

Palisander och svart läder, etikettmärkt Herman Miller.

Smärre slitage, några små fanerbortfall längs kanterna.

Följerätt
Nej
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK/3 642 - 4 162 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto