900985

194. CHARLES & RAY EAMES, fåtölj med ottoman "Lounge chair", Herman Miller, USA.

Palisander och svart läder, etikettmärkt Herman Miller.

Smärre slitage, några små fanerbortfall längs kanterna.

Följerätt
Nej
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK / 3 642 - 4 162 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto