899916

22. FULVIO BIANCONI, vas, "Pezzato", Venini, Murano, Italien 1950-tal.

Oval med ihopvälsade glasplattor i gult, grönt, mörkt aubergine och svagt rosatonat. Etsad stämpel venini murano ITALIA. Höjd 21 cm.

Smärre repor.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 561 - 2 081 EUR
Klubbat pris
30 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto