899916

22. FULVIO BIANCONI, vas, "Pezzato", Venini, Murano, Italien 1950-tal.

Oval med ihopvälsade glasplattor i gult, grönt, mörkt aubergine och svagt rosatonat. Etsad stämpel venini murano ITALIA. Höjd 21 cm.

Smärre repor.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 561 - 2 081 EUR
Klubbat pris
30 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto