22
899916

Fulvio Bianconi

(Italien, 1915-1996)
Fulvio bianconi, vas, "pezzato", venini, murano, italien 1950-tal.

vas, "Pezzato", Venini, Murano, Italien 1950-tal.

Oval med ihopvälsade glasplattor i gult, grönt, mörkt aubergine och svagt rosatonat. Etsad stämpel venini murano ITALIA. Höjd 21 cm.

Smärre repor.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 561 - 2 081 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77