899916

22. FULVIO BIANCONI, vas, "Pezzato", Venini, Murano, Italien 1950-tal.

Oval med ihopvälsade glasplattor i gult, grönt, mörkt aubergine och svagt rosatonat. Etsad stämpel venini murano ITALIA. Höjd 21 cm.

Smärre repor.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 561 - 2 081 EUR
Klubbat pris
30 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.