909463

269. AGNES CLEVE, Expressionistiskt landskap.

Signerad A. Cleve och daterad -18. Duk 59 x 65 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt direkt av Per-Erik Jon-And (son till Agnes Cleve och John Jon-And). Därefter i arv till nuvarande ägare.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 6 244 - 8 325 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.