909463

269. AGNES CLEVE, Expressionistiskt landskap.

Signerad A. Cleve och daterad -18. Duk 59 x 65 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt direkt av Per-Erik Jon-And (son till Agnes Cleve och John Jon-And). Därefter i arv till nuvarande ägare.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK/6 244 - 8 325 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto