Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
384
891036

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Ur: "La bague d'aurore"

Etsning och färgakvatint, 1957, signerad med blyerts 17/60, tryckt av Crommelynck et Dutrou, Paris, utgiven av Louis Broder, Paris. 14 x 11,5 cm, bladstorlek 37,8 x 28,5 cm.

Dupin 134