858170

4. KARL LINDEBERG, vas, glas, jugend, Kosta, modell 106.

Överfång med etsad dekor av blommor i violett mot frostad fond, signerad Kosta på livet samt Kosta KL 106, höjd 24 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 1 041 - 1 249 EUR
Klubbat pris
14 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.