858170
Karl Lindeberg
(1877-1931)

vas, glas, jugend, Kosta, modell 106.

Överfång med etsad dekor av blommor i violett mot frostad fond, signerad Kosta på livet samt Kosta KL 106, höjd 24 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 041 - 1 249 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19