858170

Karl Lindeberg

(Sverige, 1877-1931)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Karl Lindeberg
(Sverige, 1877-1931)

Vas, glas, jugend, Kosta, modell 106.

Överfång med etsad dekor av blommor i violett mot frostad fond, signerad Kosta på livet samt Kosta KL 106, höjd 24 cm.

Smärre slitage.