858170

4. KARL LINDEBERG, vas, glas, jugend, Kosta, modell 106.

Överfång med etsad dekor av blommor i violett mot frostad fond, signerad Kosta på livet samt Kosta KL 106, höjd 24 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 1 041 - 1 249 EUR
Klubbat pris
14 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto