9
811248

Edvin Öhrström

(Sverige, 1906-1994)
Edvin öhrström, vas, ariel, orrefors 1937, nr 11.

vas, ariel, Orrefors 1937, nr 11.

Havsmotiv med fiskar, sjöstjärnor med mera i gröna nyanser, signerad Ariel 1937 Orrefors Sweden Öhrström nr 11. Höjd 16 cm.

Smärre repor undertill.

Utropspris:

100 000 - 150 000 SEK

10 406 - 15 609 EUR

Klubbat pris:
230 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69