179
893922

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
16 500 - 18 300 EUR
17 500 - 19 400 USD
Klubbat pris

Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Campbell's Soup II Old Fashioned Vegetable".

Färgserigrafi, 1969, signerad med kulspetspenna a tergo och stämpelnumrerad 197/250, tryckt av Salvatore Silkscreen Co., Inc., New York, utgiven av Factory Additions, New York. S. 89 x 58,5 cm.

Feldman II. 54.

Konstnär