898557
Patrik Andiné
(1968-)

"Snölykta"

Signerad Patrik Andiné och daterad 04 a tergo. Olja på pannå 30 x 35 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 591 - 3 109 EUR

Klubbat pris:
27 000 SEK
Proveniens

Sveriges Allmänna Konstförening, lotteri 2006, vinst nr 45.

Ernst Billgren, Pontus Hammarén och Mikael Olsson, "Patrik Andiné. Tittofili/Peepophilia", 2008, avbildad i färg.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57