898557

2. PATRIK ANDINÉ, "Snölykta".

Signerad Patrik Andiné och daterad 04 a tergo. Olja på pannå 30 x 35 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Sveriges Allmänna Konstförening, lotteri 2006, vinst nr 45.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK / 2 591 - 3 109 EUR
Klubbat pris
27 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Ernst Billgren, Pontus Hammarén och Mikael Olsson, "Patrik Andiné. Tittofili/Peepophilia", 2008, avbildad i färg.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto