60
905310

Donald Baechler

(USA, Född 1956)
Utropspris
250 000 - 275 000 SEK
22 200 - 24 400 EUR
23 400 - 25 700 USD
Klubbat pris
440 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Donald Baechler
(USA, Född 1956)

"Red Rose"

Signerad med initialer DB och daterad 2010 a tergo. Akryl och tygcollage på duk 182,9 x 101,6 cm.

Proveniens

Cheim & Read, New York.