Madeleine Pyk – en samling F769
86
884634

Katherine Bernhardt

(USA, Född 1975)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Katherine Bernhardt
(USA, Född 1975)

"Welcome to Motor City"

Signerad Katherine Bernhardt och daterad 2007 a tergo. Duk 122 x 91 cm.

Proveniens

Loyal Gallery, Stockholm.

Loyal Gallery, Stockholm, "Kiss Me Kate",
9 mars – 22 april, 2007.