Arne Jones E1299
55
888111

WILHELM PAULI (1770-1816), Stockholm, fickur, 54 mm,

Utropspris
10 000 SEK
949 EUR
1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

18K guld, ombyggt till ankargång, nyckeldragare, boett tillverkad av Nils Carlén, tillverkad ca 1797.

Serienr 23, Boett stämplad N.C. P2

Urverk (4/10) Ombyggd från spindel till ankargång.
Urtavla och visare (6/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (6/10)