180
910074

Snusdosa, otydliga stämplar, silver, Frankrike 1700-talets förra hälft, senbarock.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld, rektangulär, med ciselerad dekor av kartusch med herde och hund, frånsidan med kanin och bärbuske i kartusch. Längd 6,7 cm, vikt 76 gram.

Bruksslitage.