190
897938

Hamburg 1600-talets förra hälft, sked, ostämplad.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, genombrutet skaft med kärlekspar och kartuscher, bladet med gravyr, frånsidan med inskription "Carol Luberts". Längd 18 cm, vikt 70 gram.