193
877584

Nicolaus Brun, sked med volutknopp, silver, Västerås (verksam 1633-1662 (-68)), barock.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Gjutet skaft med räfflade band, i bladet gravyr. Längd 15 cm, vikt 34 gram.

Slitage.

Proveniens

Falk Simons samling: F.S. 29

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

7A. Matthias van Arkel, matta, ”Baroque”, tuftad, ca 348 x 199 cm, EGE Carpets, Danmark 2023, Signerad och numrerad 1/6.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK