192
877581

Lorenz Westman sannolikt, sked med kerubknopp, silver, Stockholm (verksam 1656-1682), barock.

Utropspris
5 000 SEK
441 EUR
460 USD
Klubbat pris

Plant skaft med räfflade band, i bladet gravyr. Längd 13,5 cm, vikt 25 gram.

Slitage.

Proveniens

Falk Simons samling: F.S. 43