208
906985

LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1700-talets förra hälft, barock.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Fasetterade balusterskaft, på okatogonal fot, graverat vapen. Höjd 22 cm, total vikt 760 gram

Bristning/hål i en fot.

Proveniens

Familjen Nobel