Madeleine Pyk – en samling F769
296
904451

Werner Åkerman

(Sverige, 1854-1903)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 700 - 7 600 EUR
6 540 - 8 720 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Werner Åkerman
(Sverige, 1854-1903)

"Vårfrost"

Signerad W. Åkerman och daterad Paris -87. Gjutarstämpel J.N. Rosengren Fud. Guldpatinerad brons, höjd 160 cm.