561
914636

ASKAR med LOCK, ett par, cloisonné. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runda med dekor av fortlöpande lotusscroll i rött, rosa, vitt, grönt och gult mot turkos grund. Diameter 20,5 cm.

Slitage.