634
891639

STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-1795).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Oval form med konturerat brätte med dekor i famille rose med påfåglar i blommande trädgård. Längd 42,5 cm.

Smärre färgbortfall. Obetydliga nagg och repor.