64
891844

KARMSTOLAR, ett par, av Jakob Malmsten (mästare i Stockholm 1780-1788). Gustavianska, 1780-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Vitmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Snidad dekor av blommor och blad. Båda signerade IMS. En med Stockholm stolmakareämbetes sigill.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

442. Andy Warhol, "Venus", ur: "Details of renaissance paintings (Sandro Botticelli, Birth of Venus, 1482)".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK