660
909013

PENSELVAS, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Penselvas, biskviporslin. qingdynastin, 1800-tal.

Genombruten vas med dekor i relief av fåglar kring en trädstam, turkos glasyr. Höjd 12 cm.

Obet slitage. Liten kantlagning.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

411 - 616 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Tilläggslista

Liten kantlagning.

Proveniens

The J O Hansson Collection.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02