660
909013

PENSELVAS, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Genombruten vas med dekor i relief av fåglar kring en trädstam, turkos glasyr. Höjd 12 cm.

Obet slitage. Liten kantlagning.

Tilläggslista

Liten kantlagning.

Proveniens

The J O Hansson Collection.