69
908988

SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Framtagen originalförgyllning. Rak form med uppsvängt snidat krön med dekor av kartusch, snäckformation och blommor. Liknande nederdel. I ramen infällt blått folierat slipat glas. Höjd 110, bredd 42 cm.

Anlupet glas.