911767
STOLAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Vitmålade och bronserade. Ryggen med lotusspjälor. Lös stoppad sits. Pastellagedekor.

Olika höga pga nedtagna fotavslutningar. Slitage.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

411 - 616 EUR

Klubbat pris:
8 500 SEK
Proveniens

Säbylund, Närke.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37