Madeleine Pyk – en samling F769
911767

STOLAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 570 EUR
436 - 654 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Vitmålade och bronserade. Ryggen med lotusspjälor. Lös stoppad sits. Pastellagedekor.

Olika höga pga nedtagna fotavslutningar. Slitage.

Proveniens

Säbylund, Närke.