70
902309

SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-97), rokoko.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor av rocailler och blommor. I ramen infälld spegelglaslist. Signerad NM. Höjd 97, bredd 42 cm.

Anlupet glas. Slitage.