71
892313

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Förgylld och bronserad. Snidad dekor av räfflad sköld och rosengirlander. Höjd 159, bredd 53 cm.

Senare litet löst krön.