720
916242

VAS, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 740 - 7 120 EUR
5 430 - 8 140 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med dekor i underglasyrblått med citron, persika och granatäpple. Undersidan med Qianlongs sigillmärke. Höjd 28,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

From the collection of Nils Nessim.