724
909005

DOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av drake jagandes den flammande pärlan, i botten med Chenghua's sex karaktärsmärke. Diameter 6 cm.

Litet nagg.

Proveniens

The J O Hansson Collection.