82
915963

KANDELABRAR, för sex ljus, ett par, empire, 1800-talets början.

Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
17 700 - 19 900 EUR
18 400 - 20 700 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Rik dekor av kvinnofigur uppbärande ljusarmar, figurmaskaroner och bevingade figurer på sockeln. Höjd 88 cm.

Omarbetade. Kompletterade.