83
915965
KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, empire, Frankrike, 1800-talets början.

Förgylld och patinerad brons. Stående vinlövsbekransad putto uppbärande ljusarm. Höjd 45 cm.

Utropspris:

50 000 - 55 000 SEK

5 133 - 5 647 EUR

Klubbat pris:
46 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37