836
889832

ÖRHÄNGEN, med gammalslipade diamanter, 1800-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
145 000 SEK

Förgyllt silver, ej stämplade. Två droppslipade diamanter, ca 1.54 ct och 1.65 ct, L-M/SI. Övriga diamanter, ca 4.15 ct. Höjd 6 cm. Totalvikt ca 15,9 g. Etui.