99
918156

RAMAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Förgyllda och bronserade ramar med krönande dekor av kunglig krona och lilla riksvapnet. Kopparstick föreställande Gustav III och Sofia Magdalena. Höjd 47,5, bredd 33,5 cm.