Important Spring Sale 601

15 föremål
276. FAT, ett par, porslin. "Flora Danica", kunglig dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
265. FIGURGRUPP, porslin. Meissen, omkring 1900.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
269. KAROTT med LOCK, porslin. "Flora Danica", Kunglig dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
268. SKULPTURBYST, parian. Kunglig dansk, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
277. SKÅLAR, två stycken, porslin. "Flora Danica", kunglig dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
273. SÅSSNIPOR, ett par, porslin. "Flora Danica", kunglig dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
267. TALLRIK, porslin. Darte, Paris, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
263. TERRIN med LOCK, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
264. VÄRMEKUPA, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

386. Märta Måås-Fjetterström, gallerimatta, ”Blå heden”, rölakan, ca 342 x 150 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Fair warning
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK