962983

169. DENISE GRÜNSTEIN, "WunderMarta", 2013.

Signerad Denise Grünstein och daterad 2013 och numrerad 1/5 a tergo. C-print, aluminium, reflexfritt glas, träram 79,5 x 99 cm. Total upplaga 5 + 2 AP.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/4 197 - 6 295 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Galleri Charlotte Lund, Stockholm, "WunderWinter", 22 oktober - 11 november 2013.
Kulturen i Lund, "Denise Grünstein – fotografier", 19 januari - 30 mars 2014.
Konsthallen Kulturens Hus, Luleå, "Figure Out/Figure In", 4 juni - 30 augusti 2014.
Strandverket konsthall, Marstrand, "In transit", 6 juni - 27 september 2015.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto