962983

169. "WunderMarta", 2013.

C-print, aluminium, reflexfritt glas, träram 79,5 x 99 cm. Signerad Denise Grünstein och daterad 2013. Numrerad 1/5 a tergo. Total upplaga 5 + 2 AP.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/4 197 - 6 295 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Galleri Charlotte Lund, Stockholm, "WunderWinter", 22 oktober - 11 november 2013.
Kulturen i Lund, "Denise Grünstein – fotografier", 19 januari - 30 mars 2014.
Konsthallen Kulturens Hus, Luleå, "Figure Out/Figure In", 4 juni - 30 augusti 2014.
Strandverket konsthall, Marstrand, "In transit", 6 juni - 27 september 2015.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto