972228

114. ELIS BERGH, sannolikt, bordslampa, CG Hallberg, 1920-30-tal, Swedish Grace.

Nysilver, fyrsidigt koniskt ben, fleuron vid den fyrsidiga foten märkt med CG Hallbergs firmastämpel. Höjd ca 50 cm.

Slitage, senare skärm.

Följerätt
Nej
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/614 - 818 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
4 900 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto