972228

114. ELIS BERGH, sannolikt, bordslampa, CG Hallberg, 1920-30-tal, Swedish Grace.

Nysilver, fyrsidigt koniskt ben, fleuron vid den fyrsidiga foten märkt med CG Hallbergs firmastämpel. Höjd ca 50 cm.

Slitage, senare skärm.

Följerätt
Nej
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/614 - 818 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto