966555

115. Okänd formgivare, bordslampa, 1920-tal.

Lampställning av patinerad metall och svärtat trä, fasetterad glasskärm av bärnstensfärgad opaliserande glasmassa, etsad och slipad floral dekor. Höjd ca 50 cm.

Kantnagg, omdragen el, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/819 - 1 024 EUR
Klubbat pris
7 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto