952774

143. AXEL EINAR HJORTH, pall, Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Betsad furu, höjd 45 cm, diameter 40 cm.

Smärre slitage, lagad sits, retusch.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 535 - 2 047 EUR
Klubbat pris
24 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto