186
948281

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 760 - 2 640 EUR
1 870 - 2 800 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

MATTA, "Park, grön", gobelängteknik, ca 165 x 104,5 cm, signerad AB MMF BN KK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson, vävd av Kerstin Karlsson). Komponerad 1957.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.

Stockholm/Barcelona 1977, färgplanscher sid 29.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

203. Dagobert Peche, spegel, vitmålad och förgylld, utförd av rammakare Max Welz för Wiener Werkstätte, Wien ca 1922.
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
Budhistorik
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
Aktuellt bud:
340 000 SEK