193
942598

MATTA, flossa, ca 337,5 x 343 cm, Sverige omkring 1900-talets mitt.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Närmast vattenliknande mönstrad botten i olika röda nyanser. Bred bård med polykroma geometriska former.

Något slitage och smutsig, fläckar.